Wszystkie wpisy

Informacja wydawnictwa Planeta Komiksów

Akcja crowdfundingowa wydawnictwa Planeta Komiksów

Na Indiegogo (taki mniej pruderyjny Kickstarter) rusza inicjatywa, której warto się przyjrzeć! Wydawnictwo Planeta Komiksów zorganizowało zbiórkę na wydruk albumu, który zainteresuje entuzjastów erotyki, komiksów i dobrej grafiki. Pod nazwą Polish Porno Graphics kryje się antologia komiksów i ilustracji erotycznych przeznaczona dla odbiorców z całego świata. Jak sama nazwa wskazuje, w antologii wzięli udział wyłącznie polscy artyści. Jesteście ciekawi, co siedzi im w głowie? My bardzo, takiej akcji na polskim rynku jeszcze nie było! Materiały są już prawie gotowe do druku, wydawnictwo czeka tylko na podjęcie akcji przez czytelników. Rzućcie okiem, zapowiada się mega ciekawie! Można zgarnąć sporo limitowanych dodatków i dobranych ze smakiem gadżetów, które na potrzeby kampanii podarował sklep www.kinkywinky.pl

Informacja wydawnictwa Zwierciadło

Wydawnictwo Zwierciadło - Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie (26-29 października 2017)

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już w najbliższy weekend. Jak co roku będzie to impreza wielopłaszczyznowa i różnorodna. Wydawnictwo Zwierciadło zaplanowało na tę okazję spotkania z autorami takimi jak: Łukasz Orbitowski, Ałbena Grabowska, Michał Rusinek, Monika Mrozowska, czy Leszek Talko.

Serdecznie zapraszamy na stoisko Zwierciadło D60 i na spotkania z naszymi autorami.

Szczegółową listę spotkań znaleźć można pod linkiem do eventu https://www.facebook.com/events/183951255498040/

Informacja Wydawnictwa Literackiego

Wydawnictwo Literackie - Festiwal Conrada oraz Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie (23-29 października 2017)

W tym tygodniu Krakowem rządzi literatura!
Właśnie dziś rozpoczyna się Festiwal Conrada, a w czwartek wystartują Międzynarodowe Targi Książki. Nie trzeba dodawać, że w obu tych wydarzeniach wezmą udział największe gwiazdy Wydawnictwa Literackiego.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Wydawnictwo Literackie gorąco zaprasza do odwiedzenia stoiska na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie – Hala Wisła, nr D16. Oto spis spotkań i sesji autografów:

Sobota 28 października
 
11.00 Ewa Lipska
11.00 Jarosław Mikołajewski
12.00 Anna Kamińska
13.00 Katarzyna Grochola
14.00 Szczepan Twardoch
15.00 Jacek Dukaj
16.00 Roma Ligocka
 
Niedziela 29 października
 
11.00 Hubert Klimko-Dobrzaniecki
11.00 Georges Mink
12.00 Anna Brzezińska
12.00 Krzysztof Piskorski
13.00 Olga Tokarczuk
14.00 Marcin Świetlicki i Rafał Księżyk

Pisarze WL na Festiwalu Conrada

Spotkania z pisarzami Wydawnictwa Literackiego  są ważnymi punktami programu Festiwalu Conrada od samego początku istnienia tej ważnej i opiniotwórczej imprezy literackiej. W tym roku gośćmi festiwalu będą Olga Tokarczuk, Dorota Masłowska i Jacek Dukaj.
 
Poniedziałek 23 października

17.00 Serce ciemności – Jacek Dukaj
18.30 Polska śmieciowa. Spotkanie z Dorotą Masłowską
 
Wtorek 24 października

20.00 Kości umarłych. Spotkanie z Olgą Tokarczuk
 
Cały program Festiwalu Conrada na stroni www.conrad.pl
 

Pierre Assouline w Krakowie

Oficyna Noir Sur Blanc i Wydawnictwo Literackie zapraszają na spotkanie z Pierre’em Assouline’em – francuskim pisarzem, krytykiem, członkiem Akademii Goncourtów, wybitną osobistością francuskiej sceny literackiej.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 18.00 w Sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego (ul. Długa 1).

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Literackiego

Informacja wydawnictwa Wilga

"Psy czy koty?" 1. tom nowego cyklu Komiks i opowiadania z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (27 października 2017)

Agnieszka Mielech
Ilustracje: Magdalena Babińska

Premiera najnowszej książki Agnieszki Mielech "Psy czy koty?" już w najbliższą środę!

A wszystko zgodnie z hasłem: NIGDY WIĘCEJ NUDY!

Po raz pierwszy w serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn: KOMIKS I OPOWIADANIA.
Znani bohaterowie. Nowe przygody. Świetne ilustracje.

Tajny Klub Superdziewczyn wraca nad morze. Na ekipę w trakcie weekendowego wypadu czekają same atrakcje - plaża, woda i mnóstwo swobody!  Gwoździem programu są jednak urodziny Emi i wielka niespodzianka, którą szykują jej najbliżsi - urodzinowa impreza na plaży! Ale Emi ma tylko jedno życzenie: od dawna marzy o własnym psie! Niestety musi się zadowolić wielką maskotką. Do tego w Tajnym Klubie wybucha spór pomiędzy zwolennikami psów i miłośnikami kotów, kto jest górą. W trakcie wycieczki rowerowej przyjaciele spotykają zabłąkane zwierzątko - to  pies ulubionej przez Emi rasy cavalier king charles spaniel. Dziewczynka uważa, że to znak od losu i zajmuje się zgubą  najlepiej jak potrafi. Niestety, psiak jest smutny i osowiały, a inni pupile Tajnego Klubu, którzy towarzyszą w wyprawie - Czekolada i kot Fiolka - niechętnie patrzą na "nowego". Wkrótce Tajny Klub rozpoczyna nową misję i piesek szczęśliwie wraca do swoich właścicieli.

Z okazji premiery książki zapraszamy na warsztaty kreatywne z Agnieszką Mielech oraz Magdaleną Babińską
SĄ KOMIKSY TYLKO DLA DZIEWCZYN!

Gdzie?
Krakowskie Targi Książki, sala Praga A

Kiedy?
28 października (sobota)

O której?
Start o 13:00


W programie:
- prezentacja serii
- warsztaty: Jak powstaje komiks?
- zabawy interaktywne z udziałem dzieci (konkurs: praca nad własnym komiksem)
- rozstrzygniecie konkursu.

Mnóstwo fantów, nagród i upominków oraz świetna zabawa i uśmiechy gwarantowane!

Zapowiedź wydawnictwa Bukowy Las

Justine Larbalestier - Moja siostra Rosa (25 października 2017)

A gdyby najbardziej przerażającą osobą na świecie była twoja dziesięcioletnia siostra? Siedemnastoletni Che Taylor kocha swoją młodszą siostrę Rosę, mimo że jest nieprzewidywalna i niebezpieczna. Z wiekiem dziewczynka posuwa się coraz dalej w swoich skłonnościach do zadawania cierpień. Rosa jest inteligentna, zdolna i śliczna, a przy tym umie świetnie grać i manipulować ludźmi. Tylko brat, jej jedyny powiernik, zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Rodzice, wciąż przenoszący się z jednego krańca świata na drugi, lekceważą jego ostrzeżenia, uznając zachowania córki za dziecięce dokazywanie. Ponowna przeprowadzka, z Bangkoku do Nowego Jorku, otwiera przed dziewczynką aż nazbyt wiele możliwości. Che zawsze opiekował się siostrą i chronił ją przed światem, lecz teraz to świat potrzebuje ochrony przed Rosą.

Jedna z najlepszych książek dla młodych czytelników roku 2016 (wg YALSA, „Publishers Weekly”, „Kirkus Reviews”, Shelf Awareness i inn.), nominowana do ważnych nagród w 2017 r. (m.in. Anthony Award, Edgar Award).

Przyprawiający o gęsią skórkę thriller psychologiczny, który jest przy tym historią rodzinną, powieścią o dojrzewaniu i pierwszej miłości.

Justine Larbalestier jest autorką wielu powieści „dla młodzieży i innych ludzi” – jak sama je określa – w tym Razorhurst oraz Liar, wyróżnionych licznymi nagrodami. Mieszka na zmianę w Sydney i w Nowym Jorku.

Zapowiedź Instytutu Wydawniczego Latarnik

Marcin Szczygielski - Serce Neftydy (27 października 2017)

JAKI BĘDZIE ŚWIAT, GDY SPEŁNI SIĘ NAJWIĘKSZE MARZENIE LIDZKOŚCI?

Effi tego samego dnia wkracza w dorosłość i... traci wszystko – cumujący w pasie planetoid prom kosmiczny, na którym dorastał, zostaje unicestwiony przez drony Federacji, a w eksplozji ginie matka bohatera. Wśród szczątków kampera cudem udaje mu się odnaleźć fragment jej ciała, który zamyka w kriokapsule i wyrusza na Duat – wyniszczoną w wyniku kilkusetletnich wojen genetycznych Ziemię. Liczy na odnalezienie czynnego laboratorium, w którym zdoła przywrócić matkę do życia. Okazuje się, że planeta wcale nie przypomina martwego, toksycznego świata znanego mu z internetowych przekazów. Czekają tam na niego wielka przygoda, wielkie niebezpieczeństwo, wielka tajemnica i skomplikowana miłość.

Space opera osadzona w epoce upadku i narodzin cywilizacji.

Szczygielski z filmowym rozmachem prowadzi czytelnika po bezkresnych międzyplanetarnych przestrzeniach i postapokaliptycznym świecie opanowanym przez genetyczne hybrydy, które okazują się jednak bardziej ludzkie od swoich stwórców.

NIC NIE JEST JEDNOZNACZNE
KSIĄŻKĘ POLECAJĄ BARTEK BIEDRZYCKI I TOMASZ KOŁODZIEJCZAK

MARCIN SZCZYGIELSKI

Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Thomas Olde Heuvelt - HEX

Ktokolwiek się tutaj urodzi, musi już tu pozostać do śmierci. Ktokolwiek się tu przeprowadzi, nigdy już tego miejsca nie opuści. Witamy w Black Spring, malowniczym miasteczku w dolinie rzeki Hudson, prześladowanym przez wiedźmę z Black Rock, kobietę, która żyła w siedemnastym wieku i której usta oraz oczy są zaszyte. Milcząca, krąży po ulicach miasta i kiedy chce, wchodzi do domów, które sama sobie wybiera. Nocami bez końca wystaje przy dziecięcych łóżkach. Wszyscy wiedzą, że jeśli kiedykolwiek otworzy oczy, konsekwencje mogą być straszliwe…

Dorośli obywatele Black Spring dobrowolnie nałożyli na siebie kwarantannę, używają najnowocześniejszych technik, żeby nie dopuścić do ujawnienia klątwy, ciążącej nad miastem. Ale sfrustrowani taką sytuacją nastoletni chłopcy postanawiają złamać rygorystyczne zasady życia w Black Spring i sprzeciwić się bezustannej udręce. Jednak ich sprzeciw wkrótce pogrąży miasto w spirali średniowiecznych praktyk z zamierzchłej przeszłości…


Elle Kennedy - Cel


Ona wie jak osiągać swoje cele...

Sabrina James ma zaplanowaną całą przyszłość: ukończyć college, dać z siebie wszystko na wydziale prawa i dostać dobrze płatną pracę w jednej z najlepszych kancelarii. Nade wszystko chce zerwać z parszywą przeszłością i w tym planie z pewnością nie ma miejsca dla niesamowitego hokeisty, który wierzy w miłość od pierwszego spojrzenia. Ona może mu ofiarować co najwyżej jedną upojoną noc, ale czasami jedna noc wystarczy, by życie stanęło do góry nogami.

…ale zasady gry się skomplikowały

Króciak

Tydzień zaczynamy dramatyczną wizją przyszłości, którą przyniósł nam Rafał Charłampowicz: Ebooki w czasach postapokalipsy.

Szortal Na Wynos - Październik 2017

Jesień się rozpędziła. Jest zła, wilgotna, chłodna, straszna... Dała już nam dwie ekranizacje utworów Stephena Kinga i ma w zanadrzu tyle samo premier powieści mistrza grozy. Zanim się skończy, dowiemy się co nowego u chłopaków i Jedenastki w drugiej odsłonie Stranger Things. Godziny nas dzielą od ósmego sezonu TWD. Wypada więc aby i Szortal postraszył. W najnowszym numerze Na Wynos, między innymi spotkanie z porońcem, karaluchami oraz współczesną wersją Baby Jagi, dokładniej rzecz ujmując, Babą CukierJagą.
Tę piękną grafikę do naszej okładki stworzyła Olga Dąbrowska, z której pracami można zapoznać się na stronie https://orselis.deviantart.com/.

Październikowych niezapomnianych wrażeń
Redakcja

Agnieszka Hałas w Subiektywnie

„Dwie karty” po raz pierwszy ukazały się nakładem wydawnictwa Ifryt w 2011 roku. W międzyczasie Agnieszka Hałas wydała jeszcze kilka książek, w tym dobrze przyjętą „Olgę i osty”. Teraz zaś wydawnictwo Rebis postanowiło wznowić pierwszy tom cyklu „Teatr Węży”. Czy warto sięgnąć po tę publikację, czy też jest to jedynie odgrzewany kotlet, który można sobie z czystym sumieniem darować?

Przeczytaj recenzję Magdaleny!

Informacja Wydawnictwa Literackiego

Roma Ligocka - Spotkanie autorskie (30 października 12017)

Wydawnictwo Literackie i Żydowskie Muzeum Galicja zapraszają na spotkanie z Romą Ligocką promujące jej najnowszą książkę Radość życia. Wieczór uświetni specjalny występ zespołu KROKE, a rozmowę z autorką poprowadzi Barbara Gawryluk.

30 października (poniedziałek), godz 18.30

Żydowskie Muzeum Galicja
ul. Dajwór 18, Kraków


W sobotę, 28 października będzie można zdobyć autograf pani Romy, która odwiedzi stoisko Wydawnictwa Literackiego (D 16) na Targach książki w Krakowie

Książka pisana życiem. Mądra i refleksyjna, radosna i zmysłowa, z odrobiną… show-biznesu!

Długo oczekiwana Radość życia Romy Ligockiej. Premiera 25 października

Roma Ligocka z każdą nową książką wchodzi w coraz bliższy i bardziej intymny kontakt z czytelnikami. Tym razem zaprasza w bardzo osobistą literacką podróż w zwykle mało dostępne rejony uczuć, wrażeń i nastrojów. Samotna podróż do Malagi, refleksje o przemijaniu, samotne święta, walka z chorobą i o godność chorego, trudna miłość do partnera. Pisząc o tych codziennych, czasem małych, a czasem bardzo poważnych sprawach, pisarka zawsze stara się o jedno – o to, aby czytelniczki odnalazły na kartach książki siebie: swoje losy, swoje historie i przede wszystkim tytułową radość życia. Bo właśnie radość życia jest tym, czego każdemu z nas potrzeba. Tylko tyle i aż tyle!

Ta proza, spokojna i namiętna zarazem, przykuwa uwagę ciepłem i życiową mądrością. Roma Ligocka w sposób szczególny przyjaźni się z czytelnikami, powierzając im swoje tajemnice. Potrafi też zaskakiwać. Radość życia to nie tylko wspaniała lekcja czerpania przyjemności z małych spraw, ale też garść anegdot ze świata showbiznesu i szczypta smakowitych przepisów kulinarnych.

Zapowiedzi wydawnictwa Noir sur Blanc

Targi Książki w Warszawie - premiery wydawnictwa Noir sur Blanc

Podczas Targów Książki w Krakowie swoją premierę będą miały dwie książki:

Andrea Camilleri - Taniec mewy


Inspektor Fazio, filar komisariatu w Vigacie, zniknął. Montalbano odkrywa, że jego podwładny przed swoim zniknięciem prowadził śledztwo w sprawie przemytu w porcie rybackim.

W miarę jak narasta jego niepokój komisarza zaczyna prześladować obraz mewy tańczącej w agonii, którą widział na plaży.

A dzieje się bardzo wiele: strzelanina w tunelu, próba zabójstwa w szpitalu, starcie z mafią, spotkanie ślicznej i ambitnej pielęgniarki: nic dziwnego, że dochodzi do tego, że Montalbano zapomina o obecności Livii, swojej wiecznej narzeczonej, która właśnie przyjechała do niego z wizytą…


Stanisław Jerzy Lec - Myśli nieuczesane. Wszystkie. Wydanie uzupełnione


Jest to książka, z której każdy cywilizowany, myślący człowiek powinien co wieczór przeczytać trzy lub cztery linijki, zanim zaśnie (jeśli w ogóle będzie mógł zasnąć).
Umberto Eco

Przedstawiamy nową edycję Myśli nieuczesanych, uzupełnioną 101 aforyzmami w 60. rocznicę ich pierwszego wydania.

Sięgając po formułę starożytnych sentencji, posługując się ostrym dowcipem, kalamburem, skrótem myślowym, kondensacją znaczeń, Lec budował wyjątkowo trafny komentarz do wynaturzeń współczesnych czasów, nawiązując do najszerszego kontekstu kultury europejskiej. Stał się mistrzem paradoksu, tropicielem wszelkich myślowych falsyfikatów i językowych frazesów, zniewalających ludzką indywidualność i pozostających na usługach totalitaryzmu. Choć czytelnikom jego aforyzmy wydawać się mogły celną reakcją na absurdy peerelowskiej rzeczywistości, nie są one jedynie wytworem chwili historycznej, lecz zachowują aktualność i uniwersalny sens:

Drabble

Dziś mamy dla Was Nierówną walkę Anny Grzeszczyk, w bardzo równej liczbie słów.

Festiwal Korczak

Festiwal Korczak - Weekendowe atrakcje

Jeszcze tylko do środy 25 października w Warszawie potrwa jedno z najlepszych kulturalnych wydarzeń Europy: Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017. Widzowie zobaczyli do tej pory połowę z zaplanowanych na tę edycję spektakli z Polski i ze świata oraz wydarzeń artystycznych, w tym: happeningów,  warsztatów, koncertów, aktywności w Strefie Dziecka, czy rozmów z artystami. Najbliższy weekend 21-22 października adresowany jest do rodzin: kilkumiesięcznych maluszków, dzieci i rodziców.

Sobota i niedziela minie w rytmie muzycznych spotkań z teatrem pełnym: kołysanek, mruczanek i lulajek

Fot. Festiwal Korczak

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont i Klubu Świata Komiksu

Wydawncitwo Egmont - premiery październikowe

W październiku br. wydawnictwo Egmont kontynuuje wydawanie albumów komiksowych z cyklu DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth), w której prezentujemy najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. Do końca roku na rynek trafi, aż 16 serii, m.in. Batman, Superman, Wonder Women, Green Arrow, Flash, Suicide Squad. W tym miesiącu na rynku są dostępne: Flash, Liga Sprawiedliwości, Batman Detective Comics oraz Superman Action Comics. Przypominamy, że w salonach EMPIK równolegle do zwykłej serii dostępna jest w sprzedaży  również specjalna, limitowana wersja ze srebrnymi okładkami.

Po sukcesie Asteriksa u Piktów i Papirusu Cezara scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad powracają z nowym albumem o przygodach, słynnych na cały świat, walecznych Galów, postaci stworzonych przez znakomitych artystów – René Goscinnego i Alberta Uderzo! Do rąk czytelników trafi już 26 października Asteriks w Italii, tom 37.

Oprócz tego premierę będą miały:
Myszka Miki. Kawa „Zombo”, opowieść o Myszce Miki – przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! – autorstwa znakomitego francuskiego scenarzysty i rysownika Régisa Loisela, po mistrzowsku narysowana w stylu wczesnych komiksów disnejowskich z lat 30. XX wieku;

Oraz komiksy superbohaterskie m.in.: Daredevil, Grzech pierworodny: Thor i Loki, Hawkeye, Uncanny X-Men, a także ostatni tom serii rozgrywającej się w mieście Batmana Gotham Central i kolejny tom przygód Usagiego, ronina przemierzającego drogi i bezdroża dawnej Japonii.

Wśród nowych albumów Klubu Świata Komiksu do sprzedaży trafiły już:
Dwa tomy serii Lucky Luke Kanion Apaczów, tom 37 i Przeklęte ranczo, tom 56
Oraz magazyn dla miłośników komiksu i fanów Star Wars, Star Wars Komiks 5/2017

Premierę miał również nowy tytuł w ofercie na rynku prasowym Superbohaterzy. Uniwersum DC Odrodzenie.

Informacja wydawnictwa Rebis

Carla Montero - spotkania autorskie (26-28 października 2017)

Zimowy wiatr na twojej twarzy, to nowa powieść Carli Montero, autorki bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy. Już 25 października książka trafi do księgarń.

Carla Montero będzie gościć w Polsce:

26.10 – spotka się z czytelnikami w Warszawie, w Kinie Atlantic o godzinie 18.00
28.10 – spotka się z czytelnikami w Krakowie na Targach Książki o godzinie 16.00


Zimowy wiatr na twojej twarzy to najbardziej osobista powieść Carli Montero, a przy tym przejmująca panorama ludzkiego losu, z którego kpi wielka historia.

Lata dwudzieste XX wieku. W górach Asturii rozbija się samolot - ta katastrofa  odmienia życie pewnego mieszkańca wioski leżącej u ich podnóża.  Bohaterowie tej poruszającej powieści biorą udział w hiszpańskiej wojnie domowej, walczą w hiszpańskiej Błękitnej Dywizji na froncie wschodnim i w wyniku zdumiewających zbiegów okoliczności działają w polskim ruchu oporu - mamy tu Warszawę okresu okupacji, walkę w partyzantce, ucieczkę z transportu do Auschwitz. Nie wszyscy odnajdują się w nowym powojennym porządku.

Carla Montero
, hiszpańska pisarka, jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie, od zawsze jednak uwielbiała pisać. Jej debiutancka powieść Wiedeńska gra otrzymała nagrodę Circule de Lectores; Szmaragdowa Tablica została bestsellerem także w Polsce (70 tysięcy sprzedanych egzemplarzy) – oprócz nich REBIS opublikował również trzecią powieść Montero: Złota skóra.

Zapowiedzi Wydawnictwa Literackiego

Laetitia Colombani - Warkocz (5 listopada 2017)

Trzy kobiety, trzy biografie, trzy kontynenty, to samo pragnienie wolności

Indie. Smita jest Niedotykalną. Marzy, by jej córka miała inne, lepsze życie. By, jak inne dzieci, chodziła do szkoły.
Sycylia. Giulia pracuje w zakładzie ojca. Gdy ten ulega tragicznemu wypadkowi, odkrywa, że rodzinnej firmie grozi bankructwo.
Kanada. Sara, renomowana prawniczka, ma objąć kierownictwo w najlepszej w Montrealu kancelarii. Dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora.

Połączone w niezwykle intymny sposób, lecz nieświadome tej więzi, Smita, Giulia i Sara sprzeciwiają się losowi. Postanawiają walczyć o siebie i swoich bliskich. Głęboko ludzkie, poruszające historie trzech kobiet splatają się w warkocz nadziei i solidarności.

Fenomen wydawniczy! Numer 1 na liście bestsellerów Amazon.fr. Debiutancka powieść Laetitii Colombani wywołała wielkie poruszenie, jeszcze zanim się ukazała. Była sensacją Targów Książki w Londynie: 27 krajów nabyło prawa do tłumaczenia. W samej Francji sprzedano ponad 200 000 egz. W bliskiej perspektywie ekranizacja książki.

Laetitia Colombani
najpierw dała się poznać jako aktorka, scenarzystka i reżyserka. W jej filmach zagrały takie gwiazdy jak Catherine Deneuve, Emmanulle Béart, Kad Merad czy Audrey Tatou. W tym roku zadebiutowała jako powieściopisarka. Warkocz w przekładzie Małgorzaty Kozłowskiej trafi do księgarń już 5 listopada. Zapraszam na filmowy zwiastun książki, która być może już niedługo trafi na duży ekran. Negocjacje trwają.


Elizabeth Winder - Marilyn na Manhattanie. Najradośniejszy rok życia
(7 grudnia 2017)

Nowości wydawnictwa Fabryka Słów

Miroslav Žamboch - Zakuty w stal

Stal nie jest najodporniejszym materiałem…
Maszyny nie powinny zabijać ludzi.

Świat stał się pustynią, skażoną chemicznymi i radioaktywnymi truciznami. Czterysta lat po zakończeniu wojny globalnej ludzie potrzebują źródeł, surowców i przestrzeni życiowej.
Przeszkadzają im w tym pogrobowcy Starej Wojny – stopniowo rozpadające się, ale nadal aktywne autonomiczne maszyny bojowe i degradujące się sztuczne inteligencje.
Matyjasz Sanders jest mechanikiem wcielonym na siłę do załogi wielkiego czołgu.
To zbieranina zawodowych najemników zapewniających ochronę konwojom handlowym.
Dobry pancerz, sprzężone działka i armata, to jedne z największych gwarancji pokoju.
Zbliża się dzień, w którym ziemia znów będzie należała do ludzi.


Maja Lidia Kossakowska - Zakon Krańca Świata t.1


Nadszedł Koniec Świata. A właściwie dwanaście Końców- każdemu wierzącemu według potrzeb. Były katastrofy ekologiczne i naturalne, wojna atomowa, atak kosmitów, zstąpienie Jeźdźców i wiele innych wersji Apokalipsy. Nieliczni sprawiedliwi szczęśliwcy trafili do swoich Rajów. Reszta ludzkości zdana jest sama na siebie i walczy o przetrwanie w świecie przepełnionym chaosem.

Nowości wydawnictwa Albatros

Kazuo Ishiguro - Malarz świata ułudy

Książka laureata literackiej Nagrody Nobla 2017.

Rok 1948. Zniszczona Japonia przeżywa czas gruntownych przewartościowań. Z ruin powstaje nowy świat i porządek rzeczy. Emerytowany malarz Masuji Ono, który całe dnie poświęca prozaicznym czynnościom – pielęgnacji ogrodu, naprawie domu, opiece nad wnukami – nie potrafi uwolnić sie od przeszłości. Kierowany wewnętrzną potrzebą wytacza sam sobie proces, w którym wytacza sam sobie proces, w którym jest jednocześnie oskarżycielem, oskarżonym i sędzią. Porządek, który niegdyś współtworzył i wspierał, został zburzony. Japoński imperializm poniósł druzgocąca klęskę. Masuji musi na nowo określić samego siebie i relacje z dwoma córkami, Setsuko i Noriko, dokonać moralnego rozrachunku z dotychczasowym życiem.


Kazuo Ishiguro - Pogrzebany olbrzym

Powieść autora OKRUCHÓW DNIA i laureata Nagrody Bookera

Książka laureata literackiej Nagrody Nobla 2017
 
Owiana tajemnica, głęboko poruszająca uniwersalna
przypowieść o potędze pamięci, miłości, zdradzie,
okrucieństwie i przebaczaniu.
 
I o pewnej podróży, której nie można odkładać…
 
Axl i Beatrice, para starszych Brytów, wyrusza w świat z nadzieją na odnalezienie syna. Wędrują przez kraj, w którym do niedawna trwała wojna, a ślady poczynań króla Artura i jego rycerzy są wciąż obecne. Niezmordowanie zmierzają do celu. Spodziewają się, że będą musieli stawić czoła niebezpieczeństwom, rzeczom dziwnym, nawet nie z tego świata, ale nie wiedza, że podróż ujawni sekrety, które utonęły w niepamięci…
 
„…przeszłość skrywała się chwilami we mgle tak samo
gęstej jak ta, która wisiała nad moczarami…”

Zapowiedzi wydawnictwa Wilga

Mark Twain - Przygody Tomka Sawyera (25 października 2017)

Przekład: Jan Biliński
Ilustracje: Aleksandra Michalska-Szwagierczak


Tomek Sawyer to nastoletni urwis znad rzeki Missisipi, chłopiec o złotym sercu i szalonych pomysłach, które ciągle wpędzają go w tarapaty. Wraz z grupą rówieśników tworzy 'bandę' i razem z nią odkrywa fascynujące uroki przygód i niebezpieczeństw. Jeśli jest młody łowca przygód, który jeszcze nie poznał zabawnych, a czasem mrożących krew w żyłach perypetii Tomka i jego przyjaciół, czym prędzej powinien sięgnąć po tę książkę!


Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza (25 października 2017)


Przekład: Ewa Łozińska
Ilustracje: Mariusz Andryszczyk

Perypetie Ani Shirley, rudowłosej, szalenie gadatliwej i obdarzonej niesamowitą wyobraźnią nastolatki, od ponad stu lat cieszą się niezmiennym uwielbieniem czytelników. Odkąd marzycielska i niepokorna ia z impetem wkroczyła w życie swoich opiekunów, Maryli i Mateusza Cuthbertów, a także całej społeczności Avonlea, każde codziennie zdarzenie nabrało zupełnie innego znaczenia. Dorastanie 11-latki, przyjaźnie, miłości, radości i smutki, opisane przez Lucy Maud Montgomery uczyniło z jej powieści prawdziwy fenomen wydawniczy - już w ciągu pięciu lat od pierwszej publikacji książkę dodrukowano 22 razy. Do dziś pozostaje absolutnym bestsellerem i znajduje się niemal w każdej domowej bibliotece.
 

w tym miesiącu ukażą się dwie pierwsze powieści w naszej nowej serii KLASYKA ŚWIATOWEJ LITERATURY:
"Przygody Tomka Sawyera" oraz "Ania z Zielonego Wzgórza".

Seria KLASYKA ŚWIATOWEJ LITERATURY będzie obejmować prawdziwe perły literatury światowej, na których wychowało się już wiele pokoleń. Klasyczne opowieści okraszone ilustracjami współczesnych polskich ilustratorów to idealny pomysł na spędzenie czasu z książką światowego formatu  i znakomite uzupełnienie domowej biblioteki.
W serii ukażą się następujące powieści:

Strony