Zapowiedź wydawnictwa Bukowy Las

Justine Larbalestier - Moja siostra Rosa (25 października 2017)

A gdyby najbardziej przerażającą osobą na świecie była twoja dziesięcioletnia siostra? Siedemnastoletni Che Taylor kocha swoją młodszą siostrę Rosę, mimo że jest nieprzewidywalna i niebezpieczna. Z wiekiem dziewczynka posuwa się coraz dalej w swoich skłonnościach do zadawania cierpień. Rosa jest inteligentna, zdolna i śliczna, a przy tym umie świetnie grać i manipulować ludźmi. Tylko brat, jej jedyny powiernik, zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Rodzice, wciąż przenoszący się z jednego krańca świata na drugi, lekceważą jego ostrzeżenia, uznając zachowania córki za dziecięce dokazywanie. Ponowna przeprowadzka, z Bangkoku do Nowego Jorku, otwiera przed dziewczynką aż nazbyt wiele możliwości. Che zawsze opiekował się siostrą i chronił ją przed światem, lecz teraz to świat potrzebuje ochrony przed Rosą.

Jedna z najlepszych książek dla młodych czytelników roku 2016 (wg YALSA, „Publishers Weekly”, „Kirkus Reviews”, Shelf Awareness i inn.), nominowana do ważnych nagród w 2017 r. (m.in. Anthony Award, Edgar Award).

Przyprawiający o gęsią skórkę thriller psychologiczny, który jest przy tym historią rodzinną, powieścią o dojrzewaniu i pierwszej miłości.

Justine Larbalestier jest autorką wielu powieści „dla młodzieży i innych ludzi” – jak sama je określa – w tym Razorhurst oraz Liar, wyróżnionych licznymi nagrodami. Mieszka na zmianę w Sydney i w Nowym Jorku.