Informacja wydawnictwa Rebis

Antonio Muñoz Molina - zapowiedź (5 czerwca 2018) oraz spotkanie autorskie (23 czerwca 2018)

Już 5 czerwca do księgarń trafi książka Jak przemijający cień Antonia Munoza Moliny, która znalazła się na tegorocznej krótkiej liście nominacji do nagrody Bookera!

To oryginalna i szczera opowieść o Lizbonie, która stała się celem trzech przeplatających się podróży. Pierwsza z nich to desperacka ucieczka Jamesa Earla Raya, po tym, jak zamordował Martina Luthera Kinga. Druga – podróż młodego Antonia Munoza Moliny w poszukiwaniu inspiracji do Zimy w Lizbonie. Po latach uznany już pisarz powraca do Lizbony w poszukiwaniu zarówno swoich własnych śladów z młodości, jak i śladów zabójcy Kinga. Jak przemijający cień to oryginalna i szczera opowieść o tęsknocie i budowaniu własnej tożsamości.

UWAGA!

Molina będzie gościem tegorocznego BIG BOOK FESTIVAL – 23 czerwca 2018

Antonio Muñoz Molina (ur. 1956) – pisarz i dziennikarz. Jego powieści cieszą się światowym rozgłosem. Nagradzana Zima w Lizbonie (REBIS, 2016) została przeniesiona na duży ekran (z trębaczem Dizzym Gillespiem), podobnie jak Beltenebros (REBIS, 2000) oraz nowela Plenilunio. Nakładem DW REBIS ukazały się również: Jeździec polski, Carlota Fainberg i Nieobecność Blanki.