Nowość wydawnictwa Fronda

Gilbert Keith Chesterton - Mądrość księdza Browna

Kultowe opowiadania kryminalne Chestertona, które okazały się hitem BBC w serialowej wersji. Po pierwszym tomie – „Niewinności księdza Browna”, wydanym w zeszłym roku, czas na drugą część przygód błyskotliwego księdza. Tym razem w nowoczesnym tłumaczeniu Magdy Sobolewskiej.

Ksiądz Brown, obok Sherlocka Holmesa i Herculesa Poirot, wszedł do panteonu kultowych detektywów. Zanim pojawił się Ojciec Mateusz, ksiądz Brown był już w akcji!

Bankierska rodzina i rabunek pod słońcem Toskanii. Fałszywy napad i wymuszony okup za fałszywe porwanie. Szpiegowska współpraca francuskiego oficera z niemieckim wywiadem – z dziwnym pojedynkiem w tle. A wszystko w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej niż można byłoby sądzić po pozorach. I tylko jedna osoba jest w stanie przebić się przez tę grę pozorów – detektyw-amator, ksiądz Brown.

Nikt tak dobrze jak on nie zna zakamarków ludzkiej duszy. I nikt tak nie potrafi przewidywać posunięć złoczyńców jak skromny kapłan z Albionu. Swoją inteligencję i charyzmę wykorzystuje do rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych zagadek.

Lekturę ułatwia przystępny język. Książka napisana jest z humorem i lekkością. Na uwagę zasługują dokładne przypisy tłumaczki, wyjaśniające kontekst historyczny i społeczny czasów, w których toczy się akcja. W książce doskonale łączą się trzy elementy: historia, przygoda i kryminał. Pozycja szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom serialowego Ojca Mateusza.
„Mądrość księdza Browna” to idealna propozycja czytelnicza na lato!

Gilbert Keith Chesterton – brytyjski pisarz, mistrz groteski, paradoksu i absurdalnego humoru. Na przełomie stuleci zadebiutował jako recenzent, krytyk literatury i sztuki oraz poeta. W młodości agnostyk, następnie członek Kościoła anglikańskiego. W 1922 roku oficjalnie przeszedł na katolicyzm. Wraz z Hilairem Bellokiem stworzył teorię tzw. dystrybucjonizmu, odrzucającą zarówno kapitalizm, jak i socjalizm. Polskę odwiedził w 1927 roku i był jej sympatykiem.