Dragons Beat in the Skaj

Ocena: 
7
Average: 7 (1 vote)

„Obcy HCP” # 17

 

W klubie Skaj przy rondzie Bohaterów z Comsa wystąpi grupa Dragons Beat, legenda tzw. Comsrocka. Zespół powstał w Wałbrzychu pod koniec lat 90. XX wieku, wzorując się na kapelach z macierzystej planety, takich jak Sex Dragon, Green Dragons oraz Iggy Kox. Członkowie grupy nie kryją ponadto inspiracji twórczością wałbrzyskiego Defektu Muzgó.

Już w chwili debiutu Dragons Beat wnieśli sporo zamieszania na polskim rynku muzycznym, wykorzystując w swojej twórczości nieznane sekwencje rodem z odległego Comsa, brawurowo przetworzone na gitary przy użyciu wpisanych w kod DNA niepowtarzalnych nanokomputerów. Zwłaszcza najmłodsza generacja przesiąkniętych grami komputerowymi fanów przyjęła popisy Dragonsów z wielkim entuzjazmem, czego do dzisiaj nie może im wybaczyć starsza część gitarowej muzy, oskarżając smoki o pójście na skróty przy pomocy niedostępnej dla innych kosmicznej technologii. Stąd pewnie niechęć znacznej części środowiska muzycznego.

Początkowe sukcesy szybko przyćmiła, rozdmuchana przez niechętne DB prawicowe media afera z koksem. Odwołane koncerty, przerwana trasa, publiczna nagonka obrońców moralności sprawiły, że niczym z rękawa posypały się oskarżenia, doszło też do spektakularnych zatrzymań w świetle fleszy. Wspaniale rysująca się kariera uległa nagłemu załamaniu.

Wszystko odmieniło się po stanowczym oświadczeniu ekspertów z Akademii Górniczo-Hutniczej, potwierdzających, iż inkryminujący zespół koks stanowi pochodzący z węgla produkt przemiany materii smoczych organizmów i jako taki nie zawiera niedozwolonych substancji pobudzających.

Oczyszczeni z zarzutów Dragons Beat ponownie stanęli na scenie, choć daleko im już było do początkowego impetu, zważywszy, że pojawiła się gadzia konkurencja w postaci Lady Dragon oraz Dream Cosmic Dragons.

Czy uda się come back smoczego kolektywu? Wkrótce sprawdzimy to w klubie Skaj.