Sylvia Spruck Wrigley

Herbatka dla dwojga

Lily zmierzyła dokładnie grubość kawałka białego chleba i skalibrowała ostrze tak, by przecięło go równo na pół. Rozprowadziła niewielką porcję smarowidła, na które położyła cieniutkie jak papier i trochę zbyt blade plasterki ogórka. Następnie ostrożnie odcięła skórkę i przekroiła kanapkę dwa razy po przekątnej, uzyskując cztery idealne trójkąty. Smucił ją kolor ogórków – odległe echo ich pierwotnej pastelowej zieleni. To najlepsze, co była w stanie uzyskać w inspektach rozstawionych na dolnym pokładzie; podobnie sprawa miała się z bazującym na oleju smarowidłem, które stanowiło

Paella

Sz. P.

Komisarz Vance Whitelaw

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ONZ

Szanowny Señor Don Whitelaw,

Piszę, by poinformować Pana o swojej roli w wydarzeniach na statku Fedcom Reliant poprzedzających zeszłotygodniową konferencję pokojową na Tau Ceti, a także by oczyścić się z postawionych mi zarzutów.

List od kochającej matki

Do: Dowódca Reynolds

Jestem wdzięczna, że zgodził się Pan mieć baczenie na Eugenię (moją córkę, która tak swoją drogą wspaniale gotuje). Z pewnością przyjmie z radością okazaną jej uwagę i nie będzie sprawiać kłopotów. Czy mogłabym jeszcze Pana o coś prosić? Zgodziłby się Pan jej to przekazać, gdy już dotrzecie?

Edwards Air Force Base, 27 lipca 2029

(otworzyć po przebudzeniu się w podróży, niezależnie od tego, kiedy to nastąpi)

Wszystkiego najlepszego, kochana!

Subskrybuj RSS - Sylvia Spruck Wrigley