Sylvia Spruck Wrigley

Odnośnie Pani stanowiska jako nauczycielki klasy trzeciej

Szanowna Pani Vesto!

Rada przeanalizowała Pani obecną umowę i z żalem doszła do wniosku, że nie jest Pani odpowiednią osobą na stanowisko nauczycielki uczniów trzeciej klasy w Szkole Nauczania Pozaziemskiego dla Dzieci Stacji Kosmicznej.

Aby pomóc Pani zrozumieć naszą decyzję, przygotowaliśmy podsumowanie przypadków, które zgłoszono radzie jako wymagające zbadania.

 

Herbatka dla dwojga

Lily zmierzyła dokładnie grubość kawałka białego chleba i skalibrowała ostrze tak, by przecięło go równo na pół. Rozprowadziła niewielką porcję smarowidła, na które położyła cieniutkie jak papier i trochę zbyt blade plasterki ogórka. Następnie ostrożnie odcięła skórkę i przekroiła kanapkę dwa razy po przekątnej, uzyskując cztery idealne trójkąty. Smucił ją kolor ogórków – odległe echo ich pierwotnej pastelowej zieleni. To najlepsze, co była w stanie uzyskać w inspektach rozstawionych na dolnym pokładzie; podobnie sprawa miała się z bazującym na oleju smarowidłem, które stanowiło

Paella

Sz. P.

Komisarz Vance Whitelaw

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ONZ

Szanowny Señor Don Whitelaw,

Piszę, by poinformować Pana o swojej roli w wydarzeniach na statku Fedcom Reliant poprzedzających zeszłotygodniową konferencję pokojową na Tau Ceti, a także by oczyścić się z postawionych mi zarzutów.

List od kochającej matki

Do: Dowódca Reynolds

Jestem wdzięczna, że zgodził się Pan mieć baczenie na Eugenię (moją córkę, która tak swoją drogą wspaniale gotuje). Z pewnością przyjmie z radością okazaną jej uwagę i nie będzie sprawiać kłopotów. Czy mogłabym jeszcze Pana o coś prosić? Zgodziłby się Pan jej to przekazać, gdy już dotrzecie?

Edwards Air Force Base, 27 lipca 2029

(otworzyć po przebudzeniu się w podróży, niezależnie od tego, kiedy to nastąpi)

Wszystkiego najlepszego, kochana!

Subskrybuj RSS - Sylvia Spruck Wrigley