Bartłomiej Trokowicz

1939 - tak to było

Na pokładzie pancernika Schleswig-Holstein znajdował się cywil. Cieszył się bardzo wysokim prestiżem, został bowiem przydzielony na okręt przez samego Fuhrera. Nikt tak naprawdę nie lubił cywilnego okultysty, który odprawiał rozmaite ceremonie mające zapewnić działom celność, a szturmowcom Kriegsmarine powodzenie w walce.

Pod Czerwoną Banderą

Na szczycie nadgniłego masztu powiewała czerwona bandera. Koślawo wyhaftowane symbole nie pozostawiały wątpliwości co do charakteru statku: trupia czaszka, a pod nią skrzyżowany sierp i młot.

Pierwszy Sekretarz Okrętu, czule zwany przez załogę Towarzyszem Kapitanem szarpał się z kołem sterowym. Burze były w tych regionach normą, jednak zbiegli komuniści preferowali tę trasę ze względu na małe prawdopodobieństwo napotkania królewskiej floty.

Eutanazja

„Dlaczego?”

Lipiec 2155 wydawał mi się przeklęty. Dzisiaj miałem umrzeć. Już przedtem wiele razy wydawało się, że przyszedł mój czas. Miałem za sobą trzy zawały i dwa udary mózgu. Współczesna medycyna wciąż mnie ratowała. Podobnie traktowała większość starych ludzi.

Tego dnia nadszedł kres. Skończyło się ubezpieczenie. Musiałem stanąć w kolejce do eutanazji.

„Dlaczego?”

Mieć: Genesis

Stało się to, jakoś tak, między tworzeniem zwierząt i ludzi.

Wypowiadając Słowa, które powołały świat do istnienia, Bóg lekko się przejęzyczył. Zwróćcie uwagę, że nie pomylił się  (jest bowiem nieomylny), tylko zwyczajnie przejęzyczył.

Wtedy zaklął szpetnie.

Tak oto powstał Mieczysław, istota przeklęta i Bóg widział, że jest to dobre. Może nie w sensie dobroci, ale na pewno tak, jak dowcip może być dobry. Wampir był już więc na miejscu, gdy przy dźwiękach boskiego: „he, he, he”, stworzeni zostali ludzie.

Mieć wygolone na wszystko

Miecio, wampir od wieków, zawodowo zaś fryzjer damski, zastygł podczas swej pracy i westchnął. Ostatnie stulecie wydawało się takie obiecujące! Wyuczył się zawodu ze względu na mylne przekonanie, że dziewczyny zawsze będą nosić długie włosy, tym samym chroniąc go przed pokusami ciała.

Niestety, kiedy nadszedł dwudziesty pierwszy wiek do kanonu weszły fryzury "na chłopaka".

Teraz więc, utknąwszy w rozwoju zawodowym, coraz częściej musiał strzyżeniem odsłaniać zgrabne karki i kuszące tętnice.

Subskrybuj RSS - Bartłomiej Trokowicz